Imagine

Reclamatie - ᴬV1[m]eRᴿ

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
yoshoo
Mesaje: 3
Membru din: Dum Apr 14, 2024 7:07 pm

Reclamatie - ᴬV1[m]eRᴿ

Server-ul pe care a fost incidentul: cs2.csgoromania.ro
Nickname-ul tau: yoshoo
Nickname-ul adminului reclamat: ᴬV1[m]eRᴿ
Data si ora: in jurul orei 20:00
Motiv: Stimata echipa de administrare,

Prin prezenta, doresc sa aduc la cunostinta un incident nefericit care a avut loc in comunitatea noastra online. Recent, am fost sanctionat cu o interdictie de a participa activ timp de 60 de minute pe motiv de presupuse injurii la adresa unui administrator. Insa, doresc sa clarific faptul ca acuzatia este incorecta si ca aceasta masura disciplinara nu este justificata.

In realitate, in momentul respectiv, nu am adresat nicio injurie administratorului, ci unui prieten apropiat in cadrul aplicatiei "discord". Presupun ca in momentul in care adresam injurii tovarasului meu am apasat din greseala pe buton care activa vocea in joc si asa s-a dedus ca adresam injurii administratorului chiar daca nu o faceam. Inteleg ca regulile comunitatii sunt menite sa asigure un mediu respectuos si civilizat pentru toti membrii, iar eu sunt de acord cu aceasta. Cu toate acestea, consider ca sanctiunea impusa imi afecteaza in mod nejustificat implicarea si participarea in comunitate.

In plus, recent am observat comportamentul administratorului care ridica intrebari cu privire la integritatea lui in ceea ce priveste jocul. Exista suspiciuni serioase privind utilizarea acestuia a uneltelor de cheating, precum wallhack si alte metode de frauda, in timpul sesiunilor de joc. Aceste actiuni nu numai ca afecteaza echilibrul si integritatea jocului, dar submineaza si increderea membrilor comunitatii in autoritatea si obiectivitatea administratiei.

Astfel, in contextul acestei situatii, este crucial sa se asigure ca sanctiunile sunt aplicate corect si echitabil, iar comportamentul tuturor membrilor, inclusiv al administratorilor, este supus aceleiasi standarde. Va rog sa luati in considerare aceste aspecte si sa revizuiti atat sanctiunea impusa in cazul meu, cat si sa investigati cu seriozitate acuzatiile de cheating aduse acestui administrator.

Va multumesc pentru luarea in considerare a acestei reclamatii si pentru eforturile dvs. de a mentine integritatea si echilibrul in comunitatea.

Cu respect,

yoshoo.



Sub_Zero43
Mesaje: 18
Membru din: Mar Mar 05, 2024 10:47 pm
Romania

Re: Reclamatie - ᴬV1[m]eRᴿ

Contra atata timp cat tu ai injurat pe voice Helper-ul si-a facut treaba
Avatar utilizator

V1[m]eR
Admin
Admin
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Apr 06, 2024 1:35 pm
Romania

Re: Reclamatie - ᴬV1[m]eRᴿ

Salutari! ma numesc V1[m]eR. Aceasta este dovada asupra sanctiunii tale pe baza istoricului tau pe server. sanctiunea a fost dedusa pe baza sanctiunilor anterioare pe acelasi motiv:
Linkul este:
Avatar utilizator

xAndreiuzu
Admin
Admin
Mesaje: 19
Membru din: Joi Mar 21, 2024 9:56 pm
Romania

Re: Reclamatie - ᴬV1[m]eRᴿ

Contra, dovada oferita de catre v1mer arata clar motivul
Ultima oară modificat Dum Apr 14, 2024 10:43 pm de către xAndreiuzu, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator

Topic author
yoshoo
Mesaje: 3
Membru din: Dum Apr 14, 2024 7:07 pm

Re: Reclamatie - ᴬV1[m]eRᴿ

Revin cu o adaugare , se poate observa cand zic "hai v1mer faci si tu ceva" si pe urma incep sa adresez injurii tovarasului meu cu care eram pe discord , la final si spun "nu vrei sa iesi din casa" asta sugerand ca il cunosc personal pe acel individ de pe discord , nu ar avea sens sa ii spun lu v1mer sa iasa afara din casa.
Avatar utilizator

Topic author
yoshoo
Mesaje: 3
Membru din: Dum Apr 14, 2024 7:07 pm

Re: Reclamatie - ᴬV1[m]eRᴿ

Se poate observa ca apropii microfonul de gura pentru a face earrape deoarcere in acel moment tovarasul meu deja imi adresase injurii si voiam sa ii raspund cat mai repede dar nu am dat drumul tastei cu care vorbeam si pe joc rezultand o mare neintelegere la mijloc
Avatar utilizator

denis.
Owner
Owner
Mesaje: 112
Membru din: Joi Feb 22, 2024 2:20 pm
Romania

Re: Reclamatie - ᴬV1[m]eRᴿ

Salutare, yoshoo ! Ne pare rau ca ai fost pus in aceasta situatie care a determinat motivul acestei reclamatii.

➤ Membru staff a sanctionat corect din punctul meu de vedere, acest lucru reiese chiar din filmarea atasata de catre acesta. Totusi, sanctiunea a fost acordata pentru 60 de minute din cauza faptului ca ai avut mai multe antecedente cu un astfel de limbaj neadecvat. Acest lucru este sustinut de mai multi membrii din staff care au sesizat astfel de probleme cand vine vorba de numele tau.
➤ Sunt constient ca orice om se enerveaza din varii motive, dar trebuie sa ne controlam de fiecare data pentru a evita astfel de stiuatii neplacute pentru orice tip de jucator.

Daca mai intampini probleme pe comunitatea noastra sa lasi un mesaj pe serverul de discord : https://discord.gg/VPk2GGXF
Încuiat