Imagine

Abuz barba ban

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
M??d??lin
Membru
Membru
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 19, 2021 4:29 pm
2

Abuz barba ban

Server-ul pe care a fost incidentul: go.csgoromania.ro
Nickname-ul tau: raketa de la galatz
Nickname-ul adminului reclamat: barba
Data si ora: 21/09/2022 19:40
Motiv: nici nu stiu ce motiv sa scriu :)) ma joc cu omu 1v1 de fun, radem glumim si dupa imi da ban pentru o chestie minora. Barba, daca suferi de sefie si vrei sa te strige omu cu domnul inaintea numelui sa fii sanatos. Probabil te ai ofticat ca ai pierdut si mi ai dat ban brusc dintr un motiv de cacao, mai e si permanent pe deasupra. Tre sa fii altfel de om sa faci gesturi de genu


Avatar utilizator

Barba
Vip
Vip
Mesaje: 159
Membru din: Mie Oct 20, 2021 9:04 am
2
Romania

Re: Abuz barba ban

Salut, in primul rand ai suferit de mai multe ori pe server dupa ce te-am gasit ca farmai puncte singur, in fine, asta este irelevant. Mai jos ai motivul "de cacao" sa-l numim deoarece nu poti sa mentii un limbaj frumos, in primul rand ne respectam, ca eu nu te-am jignit si nici nu cred ca ti am suferit vreodata. Daca nu intelegi, asta este problema ta. Dar sa ma jignesti dupa ce te bat la 1v1 este destul de jalnic. Imagine
Seara frumoasa! :D
Best regards,
Barba
Avatar utilizator

Topic author
M??d??lin
Membru
Membru
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 19, 2021 4:29 pm
2

Re: Abuz barba ban

Cum adica m ai prins ca farmam puncte? Eram singur pe server cand ai intrat. Ca sa stii si tu, ca admin, cand esti singur pe server nu primesti puncte indiferent de ce faci. In al 2 lea rand prezinta si contextul in care s-a intamplat treaba asta. Dupa ce ai luat bataie cu un meci inainte ai inceput sa joci ca un disperat si probabil ai cautat un motiv sa imi dai ban. De ce nu ai vrut sa discutam situatia? Ma eviti, de ce? Da, am zis treaba aia dar in ce context? Ti se pare ca sufeream? Am intrebat amuzat de ce joci in halul ala, eram doar noi pe server si jucam de fun. Am vazut oameni care au injurat adminii in mod direct si nu au primit ban asa. Daca tii sa imi dai ban pentru o chestie de genu, pe care mi o asum ca am zis o dar tu nu specifici in ce context esti doar frustrat. Nu eu sunt cel care dadea tactical smokes la 2v1 sau 1v1 cat era. Nu eu eram cel care suferea de fiecare data cand murea si scria chestii de genu "nu cred", "ireal", "deci n ai cum sa dai asa" si alte multe chestii pe care le ai scris tu in chat. Doar din faptul ca nu ai vrut sa discutam situatia se vede frustrarea ta.
Avatar utilizator

Topic author
M??d??lin
Membru
Membru
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 19, 2021 4:29 pm
2

Re: Abuz barba ban

Barba scrie: Mie Sep 21, 2022 6:58 pm Salut, in primul rand ai suferit de mai multe ori pe server dupa ce te-am gasit ca farmai puncte singur, in fine, asta este irelevant. Mai jos ai motivul "de cacao" sa-l numim deoarece nu poti sa mentii un limbaj frumos, in primul rand ne respectam, ca eu nu te-am jignit si nici nu cred ca ti am suferit vreodata. Daca nu intelegi, asta este problema ta. Dar sa ma jignesti dupa ce te bat la 1v1 este destul de jalnic. Imagine
Seara frumoasa! :D
Mi-e greu sa gasesc ceva adevarat in ce ai scris tu aici dar in fine, daca e sa raman cu banul aia e. Mai sunt servere, daca se poate verifica chatul se poate afla adevarul, daca nu ayaye.
Avatar utilizator

Barba
Vip
Vip
Mesaje: 159
Membru din: Mie Oct 20, 2021 9:04 am
2
Romania

Re: Abuz barba ban

Ti-am mai spus si sus, nu are nici o relevanta cu faptul ca erai singur pe server, doar ti-am spus cand ai inceput sa te aprinzi. Si referitor la context, daca vrei ti-l prezint foarte detaliat. Dar pe scurt, ti-am dat un flash dupa care te-am batut si m-ai jignit pe chat. In continuu nu poti purta un limbaj civilizat in conditiile in care vrei sa vin sa discutam. Eu discut doar cu persoanele care stiu sa vorbeasca civilizat. "Am vazut oameni care au injurat adminii in mod direct si nu au primit ban asa" ce pot sa zic, nu e treaba mea si nu am vazut chestii de genul intamplandu-se pe server. Ti-as recomanda sa citesti regulamentul unui server de joc inainte de a te juca pe acesta. Eram dispus sa iti las o sentinta agreabila in conditiile in care iti recunosteai vina si iti cereai scuze. Dar ai ales sa continui cu acest limbaj care mi se pare inacceptabil. Pana la urma ai fost sanctionat comform regulamentului. Totusi, daca iti e greu sa citesti iti las un fragment din regulament. "Injuraturile la adresa adminilor se pedepsesc cu BAN PERMANENT!". In legatura cu "claim-urile" tale cum ca ti-as fi suferit vreodata. Doar ti-am spus ca ma mira tinta ta. Nu te-am jignit in nici un mod nici nu m-am referit la gameplay-ul tau cum ai facut-o respectiv putin mai incolo "[19:07] mama *****
[19:07] e 2v1 si tu dai smoke la scara
[19:07] :)))"
Daca inca te crezi nedreptatit da un ochi pe la regulament si o sa intelegi foarte bine.
Best regards,
Barba
Avatar utilizator

Topic author
M??d??lin
Membru
Membru
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 19, 2021 4:29 pm
2

Re: Abuz barba ban

Cand m-am aprins omule? Esti normal? Pe bune acum, te deranjeaza cuvantul "*****"? Ai 15 ani maxim din atitudine si din felul in care minti. Eu nu m-am aprins, pe langa faptul ca tu erai cel nervos si eu jucam de fun. Nu e nevoie sa jignesti ca sa suferi. Daca nu stii de gluma si esti tryharder pe public imi cer scuze pentru viata trista pe care o ai. Cum am mai zis, am intrat sa joc de fun, de asta am intrebat daca dai deagle. Tot ce ti am zis a fost intr un mod amuzat pentru ca iti dadeai viata pe server. Daca te a deranjat la inima ce ti am zis probabil ai 15 ani maxim si te simti sef pe server de CSGO. In alta ordine de idei, nu am avut niciodata probleme cu alti admini sau alti playeri mai buni decat mine (pentru ca sunt pe server). Coincidenta mare faptul ca am primit ban dupa un meci in care tu ti ai dat viata si ai pierdut.
Avatar utilizator

Barba
Vip
Vip
Mesaje: 159
Membru din: Mie Oct 20, 2021 9:04 am
2
Romania

Re: Abuz barba ban

Nu o sa mai raspund la acest topic deoarece se observa din comportamentul tau ca esti putin obosit, iti recomand sa iei o pauza, daca iti recunosteai fapta comisa frumos si mentineai un comportament decent eram dispus sa iti las ban-ul doar 2 ore. Exista log-uri si se vede fiecare conversatie daca tu sustii ca eu sunt cel ce minte. Nu ma deranjeaza nici un fel de limbaj atat timp cat este in limita bunului simt, ti-am spus. Nu ma deranja ca suferi sau injuri cu scop de amuzament dar atat timp cat mentinem un respect reciproc. Mai ales cand serverul nu este populat si sunt putine persoane, atat timp cat nu este o jignire adresata direct nu am nici o problema. Dar eu nu te-am jignit in nici un fel, nici pe forum. Nici pe chat, nicaieri. Am mentinut o decenta si respect fiecare player in parte. Dupa cum se vede la tine in loc sa mentii un dialog civilizat vii si ma jignesti in continuare... inca o data BAN-UL NU a fost menit sa fie permanent, ti l-am dat pentru a discuta cu tine si sa vad daca intelegi si iti asumi fapta, primeai maxim un ban de 120 de minute care cred ca era de ajuns. Dar dupa ce am vazut ce limbaj porti m-am razgandit. Inca astept sa iti ceri scuze si sa iti remediezi comportamentul dupa care putem ajunge la o intelegere. Daca esti de acord cu cele impuse de mine te rog sa ma contactezi pe discord via Taica#5787. O seara frumoasa si sper sa te mai gandesti la oferta mea daca iti mai doresti sa joci pe server si daca promiti ca iti vei indrepta comportamentul. Sa fii sanatos!
Best regards,
Barba
Avatar utilizator

Topic author
M??d??lin
Membru
Membru
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 19, 2021 4:29 pm
2

Re: Abuz barba ban

Ai grija ca iar minti. Spui ca ai vrut sa discuti cu mine dar mi-ai respins cererea pe steam dupa ce am rugat un prieten comun sa iti zica sa o accepti pentru a discuta (imediat ce l-am rugat ai respins cererea de prietenie).

Iar pentru restul adminilor/ownerilor care vad acest reply vedeti ca baiatul asta abuzeaza de functia de admin. In cateva zile a dat ban mai multor persoane in mod abuziv. Multe persoane s-au plans de treaba asta. Nu ma mir ca e serverul gol toata ziua.
Avatar utilizator

Barba
Vip
Vip
Mesaje: 159
Membru din: Mie Oct 20, 2021 9:04 am
2
Romania

Re: Abuz barba ban

Nu am primit nici o cerere pe steam si nu sunt obligat sa iti accept cererile, cat despre ban-urile respective ai fost actualizat pe discord.
Best regards,
Barba
Avatar utilizator

emenkay
Vip
Vip
Mesaje: 55
Membru din: Dum Oct 24, 2021 6:29 pm
2
Romania

Re: Abuz barba ban

Cerere respinsa.

Injuraturi in privat.
Cu stima si respect,
Emenkay.
Încuiat